مشاوره کنکور تجربی

امروزه رشته تجربی در بین رشته های دبیرستان خواهان زیادی پیدا کرده به گونه ای که ما نیز شاهد افزایش روز افزون دانش آموزانی هستیم که برای مشاوره کنکور تجربی با ما تماس می‌گیرند. مقایسه آمار و ارقام در چندین سال گذشته بیانگر افزایش محسوس دانش آموزان در این رشته نسبت به رشته ی ریاضی، فنی حرفه ای و سایر گرایش های پایه دبیرستان شده است. که این موضوع کنکور و ادامه تحصیل در این رشته را بسیار رقابتی تر و احتمال قبولی در رشته های دانشگاهی گروه تجربی را به نسبت کاهش داده است.

مواردی که به آن ها اشاره شد موجب شده تا دواطلبان رشته ی تجربی برای قبولی در مقوله ی کنکور ، نیازمند برنامه ریزی و داشتن نقشه راه اصولی و منطقی باشند تا بتوانند سایر رقبا را کنار زده و در رشته دلخواه خود وارد شوند .

در این جاست که اهمیت یک مشاوره اصولی کنکور تجربی نمایان می‌شود. بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی نمی دانند که باید کار را از کجا آغاز نمایند؟ چه درس هایی را مطالعه کنند ؟ روزی چند ساعت مطالعه کنند؟ چه میزان استراحت کنند؟ یا زمانی که روحیه خود را از دست دادند چه کنند؟

سوالاتی از این دست ذهن بسیاری از دواطلبان کنکور تجربی را به خود در گیر نموده است. اما نگران نباشید، مشاور سنتر با مشاوره کنکور تجربی ویژه داوطلبان عزیز این رشته در خدمت شما است تا راهنمایی های لازم را برای شما داوطلب کنکور تجربی ارایه داده و شما را به سوی هدفی که در پیش رو دارید به بهترین نحو ممکن سوق دهد.

اما در مرحله ی اول باید گفت که هر داوطلب سلایق خاصی دارد، به کارهایی علاقه نشان می دهد و از کارهایی گریزان است. هر یک از داوطلبان کنکور تجربی عادت های خاصی دارند که همیشه آن ها را انجام می دهد و متخص خودشان است. مواردی از این دست اهمیت مشاوره اختصاصی برای هر داوطلب را به وضوح مشخص می نماید. بگذارید با یک مثال موضوع را برای شما تشریح نمایم:

فرض کنیم ما اینجا با داوطلبی روبرو هستیم که فردی به شدت اجتماعی است و نیازمند معاشرت با افراد متفاوت است. اعمال برنامه ای سفت و سخت و به شدت منزوی کننده برای این داوطلب باعث ضعف روحی این فرد و در نتیجه رها نمودن برنامه راه می شود. پس اعمال برنامه مطالعاتی با توجه به روحیات و ابعاد شخصیتی داوطلب مورد نظر بسیار حائز اهمیت است.

ما در مشاوره تلفنی کنکور تجربی ابتدا با داوطلبین گروه تجربی صحبت می کنیم، ابعاد شخصیتی آن ها را شناسایی کرده و از علایق یا عادت های خاص این افراد پرس و جو به عمل می آوریم و با اشراف کامل به آن چه ذکر شده برنامه ای متناسب با ابعاد مختلف شخصیتی فرد مورد نظر برای او در نظر می گیریم، تا برنامه ، مطابق عادت و رفتار شخصیتی فرد بوده و در نهایت ادامه مسیر را برای داوطلب بسیار هموار نماید.

رشته های پر طرفدار تجربی

از جمله رشته های پر طرفدار کنکور تجربی می توان به دندانپزشکی ، پزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، علوم آزمایشگاهی ، اتاق عمل ، فیزوتراپی ، هوش بری و مامایی اشاره کرد. رشته های ذکر شده خواهان بسیار زیادی در بین رشته های کنکور داشته و افراد کمی می توانند در این رشته ها وارد شوند. و رسیدن به این رشته های پرطرفدار قطعا بدون برنامه ریزی صحیح و اصولی کاری غیر ممکن است.

بازار کار رشته های تجربی

بازار کار رشته های تجربی در سال های اخیر به نسبت رشته های ریاضی و فیزیک ، علوم انسانی ، فنی و حرفه ای و کاردانش بهتر است و از سوی دیگر درآمد این رشته ها نیز نسبت به سایر رشته ها بیشتر است. این دو موضوع باعث شده تا سیل عظیمی از داوطلبان کنکور به سمت و سوی این رشته گرایش پیدا نمایند. که این افزایش تعداد داوطلب موجب رقابتی تر شدن مقوله کنکور در این رشته می شود.

اما موارد ذکر شده نه تنها نباید باعث تضعیف روحیه شما شود بلکه این نکته را یادآور می کند که می توان با یک برنامه اصولی و آگاهی از مسائل مرتبط به انتخاب رشته ظرفیت دانشگاه ها، درصد تست هایی که باید بزنید و نکاتی از این دست، نسبت به داوطلبانی که نقص اطلاعاتی دارند، پیشی بگیرید و به رشته ی مورد نظر خود در دانشگاه مورد نظرتان دست پیدا کنید.

همیشه این جمله را به خاطر بسپارید که به یک هدف نامشخص نمی توان تیر اندازی کرد. ما کمک می‌کنیم تا هدف خود را به درستی تعیین کنید و برای دست یابی به آن تلاش کنید. ما نیز به سهم خود در این مسیر همواره حامی و راهنمای شما داوطلب گرامی برای رسیدن به هدف مورد نظر خواهیم بود .

دسته بندی دواطلبان کنکور رشته تجربی

در طول فعالیت متمادی تیم مشاوره ما ، عمدتا داوطلبان رشته ی تجربی دو دسته اند:

  • گروه نخست افرادی که ابتدا درس می خوانند در کنکور شرکت می کنند و بعد از اتمام کنکور براساس رتبه ی به دست آمده اقدام به انتخاب رشته می نمایند.
  • گروه دوم افرادی هستند که از ابتدای مسیر مشخص نموده اند که در کدام رشته و کدام دانشگاه می خواهند، ادامه تحصیل دهند. یعنی به وضوح می دانند که در پایان سال مسیر حرکتشان دقیقا کجاست. این افراد در مقایسه با افراد گروه اول شانس بسیار بالاتری برای قبولی در دانشگاه مورد نظر و در رشته ی دلخواه خود را دارند. چرا که هدفشان در طی مسیر کنکور بسیار واضح تر از گروه اول است .

همیشه انتخاب با شماست دقیقا مشخص کنید که چه می خواهید و برای چه تلاش می کنید هر چه قدر اهداف تان در مسیر کنکور واضح تر باشد احتمال رسیدن به آن افزایش بیشتری پیدا می کند. موفقیت اتفاقی نیست و نیازمند تلاش و کوشش فروان است تیم مشاوره کنکور تجربی ما با تمام قوا برای رسیدن شما به این هدف در میدان حاضر است. و دلسوزانه گنجینه ای از تجارب ارزشمند خود را که سال هاست در عرصه ی مشاوره به دست آورده در اختیار شما دوست عزیز قرار خواهد داد.

مشاور سنتر
Logo
Enable registration in settings - general