۷ دلیل مهم برای تحصیل در رشته پزشکی

رشته پزشکی یکی از قدیمی ترین و مورد احترام ترین رشته هاست؛ این رشته به شما امکان بالقوه برای تاثیر گذاری بر زندگی انسان ها را به گونه ای منحصر به فرد می دهد.

پزشکی به زبان ساده همان چیزی است که همه می دانیم: دانش سلامت، بهداشت و درمان.

یک دانش کاربردی که هدف آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری ها و بازتوانی آسیب دیدگان است. این هدف با شناخت بیماری ها، تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن ها محقق می شود.

در حرفه پزشکی، پزشکان با استفاده از یکسری فعالیت ها و تشخیص های بالینی، بیمار را جهت درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می کنند. ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع محدوده وسیعی دارد و از مراقبت ها و درمان های اولیه توسط پزشکان عمومی و پزشکان خانواده شروع می شود و به خدمات پزشکی تخصصی تر ختم می شود.

دوران تحصیل طولانی نسبت به سایر رشته ها، نیاز به اختصاص زمان بسیار برای مطالعه دروس این رشته، شرایط کاری سخت، اگر چه می تواند به عنوان یک وظیفه دشوار باشد، اما به دست آوردن قدرت نجات جان انسان ها، ارزش این همه سختی و تلاش دارد.

دلایل متعددی وجود دارد که دانش آموزان رشته تجربی، رشته پزشکی را برای ادامه تحصیل در دانشگاه انتخاب می کنند.
اگرچه همه دانش آموزان انگیزه ها و دلایل مختص به خود را دارند، ولی چند دلیل اصلی و قاطع وجود دارد که موجب می شود یک دانش آموز مایل به تحصیل در رشته پزشکی باشد.

در این مقاله از وبلاگ مشاور سنتر به چند مورد از مهم ترین دلایل برای تحصیل در رشته پزشکی می پردازیم…

۱- با تحصیل در رشته پزشکی، موقیعت اجتماعی خوبی به دست می‌آورید.

پزشکان به عنوان نمادی از فداکاری، مسئولیت و خدمت نسبت به افراد جامعه شناخته می شوند. اعضای هر جامعه از شرایط کاری سخت و خاص و فداکاری پزشکان آگاه بوده و احترام و ارزش خاصی برایشان قائل هستند.

بنابراین، موقعیت و نظرات پزشکان در رابطه با سطح سلامت افراد جامعه مورد توجه جدی قرار گرفته و نمونه آن در رفتار و موقعیت اجتماعی پزشکان، مشهود است. این امر مسئولیت های بیشتری در قبال کمک و خدمت به مردم را برای پزشکان ایجاد می کند.

۲- دستاوردهای مالی

دستاوردهای مالی در حرفه پزشکی در مقایسه با برخی از حرفه های دیگر، در سطح بسیار خوبی قرار دارد و شما مطمئن هستید که بعد از اتمام دوره تحصیلات خود، بیکار نخواهید ماند و فرصت ها و زمینه های شغلی خوبی برای شما فراهم است.

داشتن ثبات شغلی در کنار احساس رضایت، همان چیزی است که مردم در زندگی خود هدف می گیرند و تحصیل در رشته پزشکی راه مناسبی برای رسیدن به این هدف است.

۳- وجود زمینه های متنوع و گسترده برای یادگیری و تحقیق در رشته پزشکی

رشته پزشکی دارای زمینه ها و موضوع های متنوع و گسترده برای یادگیری و تحقیق است و فرصت پیشرفت و یادگیری در این رشته، هرگز پایان نمی پذیرد.

دوره دکترای عمومی تنها مرحله اولیه در کسب دانش و شایستگی برای پزشک شدن است و شما بعد از اتمام این دوره می توانید در زمینه های مورد علاقه خود به تحقیق و ادامه تحصیل بپردازید.

۴- وجود امکان پیشرفت مداوم

با تحصیل در رشته پزشکی، شما در مسیر پیشرفت مداوم قرار می گیرید. توسعه و ارتقاء دائمی علمی نیاز به انطباق با ایده های نوآورانه ای جدید و تجهیزات جدید دارد.

که با تحصیل در رشته پزشکی این امکان برای شما فراهم می شود و می توانید با تلاش و تحقیق در زمینه های متفاوت این رشته، پیشرفت کرده و به دستاورد های علمی مفیدی دست بیابید.

همچنین برخورد با بیماران و تحصیل در این رشته باعث می شود که شما با دیگران همدردی کنید، که به نوبه خود ارزش عملیات پزشکی شما را افزایش می دهد.

۵- رشته چالش برانگیز

رشته پزشکی برای کسانی است که دوست دارند هر روز خود را به چالش بکشند، بسیار مفید و جذاب است.

نیاز به داشتن مهارت های تصمیم گیری قوی و تفکر در زمان کم و استفاده درست از دانش و معلومات، بخش مهمی از مهات های فردی برای تحصیل در رشته پزشکی است.

یک اشتباه کوچک توسط پزشک می تواند تا حدود زیادی بر حیات افراد تاثیر بگذارد.

۶- رضایت شغلی

پوشیدن روپوش سفید پزشکی به شما مسئولیت بزرگی می دهد، که مسئولیت بهبود سلامت انسان هاست.

فقط یک دکتر واقعا می تواند درک کند که چقدر خوشحال می شود زمانی که زندگی یک بیمار که در چنگال یک بیماری است، را نجات دهد.

این شادی و رضایت بی نظیر است که منجر به علاقه و انتخاب رشته پزشکی توسط بسیاری از افراد می شود.

۷- نیاز جوامع به پزشکان

با توجه به این که جهان به سرعت در حال پیشرفت است و با ماشینی شدن زندگی امروزی، مردم نسبت به سلامت خود بی توجه تر می شوند.

با توجه به عواملی همچون افزایش روز افزون بیماری ها و سبک زندگی امروزی، نیاز به پزشکان به طور مداوم افزایش می یابد.

با توجه به دلایل بالا، عوامل بسیاری وجود دارد که شایستگی شما را برای تحصیل در رشته پزشکی تعیین می کند…

شما برای حرفه پزشکی مناسب هستید؛ اگر …

یکی از مهم ترین ویژگی های لازم برای تحصیل در رشته پزشکی، علاقه داشتن به انسان ها و درمان درد و بیماری های آن هاست. مهربان بودن، دلسوز بودن، داشتن حس مسئولیت، داشتن مهارت های ارتباطی مناسب، داشتن انگیزه و پشتکار زیاد، توانایی تحمل فشار زیاد کاری و شیفت های طولانی و نیز داشتن توان تصمیم گیری در لحظه های حساس، برخی از ویژگی های لازم برای فردی است که می خواهد پزشک شود.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

مشاور سنتر
Logo
Enable registration in settings - general