ترس از شکست مهمترین مانع موفقیت شماست!

افرادی که به موفقیت‌های بزرگ نمی‌رسند چه کسانی هستند؟ این افراد از شکست می‌ترسند، می‌ترسند به هدفی که دارند نرسند. ترس از شکست فقط ساخته ی ذهن خودتان است، اگر ترس و تجربه های تلخ گذشته را کنار بگذارید به اهداف زیبای خود می‌رسید.

برای رسیدن به موفقیت باید بارها و بارها شکست بخوریم!

شکست خوردن باعث می‌شود: توانایی هایمان را بشناسیم، مهارت هایمان را تقویت کنیم تا به آن درجه از موفقیت که می‌خواهیم برسیم.

حال با یک سوال روبرو می‌شویم؛ که چرا ما از شکست خوردن اجتناب می‌کنیم و می ترسیم؟

به کودکانی که تازه می‌خواهند راه رفتن را یاد بگیرند توجه کنیم، آن‌ها بارها زمین می‌خورند، احساس درد می‌کنند و حتی گریه هم می‌کنند، اما باز هم بلند می‌شوند. آن‌ها شکست برایشان هیچ تعریفی ندارد و با خود تکرار نمی‌کنند که من نمی‌توانم راه بروم. درد را تحمل می‌کنند، شکست را تحمل می‌کنند و مدام تلاش‌شان را بیشتر می‌کنند تا بتوانند راه بروند و چه می‌شود که ما از شکست خوردن ترس داریم؟ این مربوط می‌شود به بزرگ شدن ما، وقتی که ما بزرگ می‌شویم معنای شکست برایمان تغییر می‌کند. چون وقتی شکست می‌خوریم می‌بینیم دیگران از شکست خوردن ما سوء استفاده می‌کنند یا ما را مسخره می‌کنند و می‌خندند و این حس بسیار بدی را به ما منتقل می‌کند.

باید ترس را کنار گذاشت و متفاوت فکر کرد، متفاوت عمل کرد و متفاوت رفتار کرد. ما از شکست خوردن اجتناب می‌کنیم و این باعث می‌شود پتانسیل واقعی خود را نشناسیم. چون وقتی از شکست خوردن می ترسیم هیچ تلاشی برای رسیدن به هدفمان نمی‌کنیم و وقتی هم که تلاش نکنیم مهارت ها و توانایی هایمان را نمی‌شناسیم و این باعث می‌شود که قبول کنیم ما شخص شکست خورده‌ای هستیم و در نهایت به موفقیت و هدف‌هایمان نمی‌رسیم.

برای مقابله با ترس از شکست: افکاری که روی آن‌ها کنترل داریم را بنویسیم: مانند رفتار، گفتار، ارزش‌ها، اهداف.

افکاری که تحت کنترل ما نیستند را هم بنویسیم : حرف مردم، افکار مردم، گذشته و …

باید روی افکار خود تمرکز و آنها را کنترل کنیم و به هدف اصلی خود بیاندیشیم. باید پایبند ارزشهایمان هم باشیم و تلاش و تلاش کنیم.

راه حل صحیح موفقیت این است که اشتیاق به پیروزی بیشتر از ترس از شکست باشد.

انیشتین

افکاری که نمی‌توانیم تغییر بدهیم و تحت کنترل ما نیستند را باید بپذیریم. ما بخاطر گفتار و افکار دیگران زندگی نمی‌کنیم و نباید به حرف دیگران اهمیت بدهیم و به گذشته نیاندیشیم. همیشه بدانیم آدم های موفق کسانی بودند که شکست را تجربه کرده‌اند سختی بسیار کشیدند اما تسلیم نشدند، و این افکار و رفتار باعث میشود که نگاه و دیدمان نسبت به شکست تغییر کند.

باید تمرکزمان روی خود و اهداف و ارزش هایی که تحت کنترل خودمان است باشد، باید به یاد داشته باشیم که هربار که شکست خوردیم شروعی باشد برای موفقیتمان و همواره تلاش کنیم.

به خدا توکل کنید به هستی به کائنات و هر آنچه که قبول دارید بسپارید و این کار به شما احساس آرامش خواهد داد. تلاش‌تان را بکنید و ادامه ی کار را به خدا بسپارید و بروید برای کسب موفقیت، از یاد نبرید که شکست چیزی‌ست که باید دوستش داشته باشیم چون ما را به موفقیت می‌رساند.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

1 Comment
  1. مقاله فوق العاده ای بود. ممنون. لطفا با همین قوت پیش برین 🙂

Leave a reply

مشاور سنتر
Logo
Enable registration in settings - general