5 نکته مهم برای قبولی در رشته پزشکی

همانطور که می‌دانید رشته پزشکی یکی از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی به حساب می آید به همین دلیل داوطلبان زیادی برای قبولی در آن تلاش می‌کنند. قبولی در رشته پزشکی نسبت به رشته های دیگر کمی سخت تر است، به همین علت داوطلبانی که قصد دارند در رشته پزشکی قبول شوند در مقایسه با دیگر داوطلبان ساعات بیشتری را به مطالعه و تمرین می‌پردازند.

برای اینکه بتوانید در رشته پزشکی به قبولی برسید و کنکور سراسری ۹۷ را با موفقیت بگذرانید، تصمیم گرفتیم تا به معرفی ۴ نکته ی مهم برای قبولی در رشته پزشکی بپردازیم. پس با ماه همراه باشید.

۱- درس هایی که ضریب بالا دارند را فراموش نکنید.

بسیاری از داوطلبان فراموش می‌کنند که یک سری از درس ها ضریب بالاتری خواهند داشت و برای قبول شدن در رشته پزشکی باید به آن توجه بیشتری داشته باشند. باید بدانید در صورتی که هدفتان رشته ی پزشکی است لازم نیست درسی مانند زمین شناسی که ضریب ۰ دارد را مطالعه کنید. در عوض باید به درس هایی مانند زیست و ریاضی بپردازید که ضریب بالایی دارند.

۲- از یک برنامه ریزی منسجم استفاده کنید.

برای این که بتوانید در کنکور سراسری ۹۷ به موفقیت برسید و در رشته پزشکی پذیرفته شوید، باید بتوانید برای خودتان یک برنامه ی منسجم و کامل تهیه کنید؛ به طوری که مطمئن باشید با عمل کردن به آن می‌توانید به راحتی در این رشته قبول شوید. برنامه ریزی مناسب برنامه ریزی ای است که بتوانید با استفاده از آن نقاط ضعف خود را تقویت کنید و در همه درس ها درصد های خوبی را بدست آورید.

۳- برای قبولی در رشته پزشکی درست مطالعه کنید.

شاید تصور کنید با در نظر گرفتن ساعات زیادی برای مطالعه میتوانید به رتبه ی دلخواه تان دست پیدا کنید و در سال ۹۷ دانشجوی رشته ی پزشکی شوید. اما بهتر است بدانید مطالعه ی زیاد در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که به روش درست خود انجام بپذیرد. مطمئنا یک ساعت مطالعه ی درست و اصولی میتواند بسیار اثر بخش تر از چند ساعت مطالعه ی سطحی باشد.

۴- از بهترین منابع استفاده کنید.

قبل از اینکه به قبول شدن در رشته پزشکی حتی فکر کنید باید بتوانید بهترین منابع را انتخاب کنید و از استاندارد بودن آن ها مطمئن شوید. قطعا هیچ داوطلبی دلش نمیخواهد وقتش را صرف منابعی کند که به هیچ وجه در کنکور سراسری از آن ها استفاده نخواهد شد. برای پیدا کردن منابعی که در کنکور ۹۷ بیشتر کاربرد دارد میتوانید از مشاوران و متخصصان مشاور سنتر کمک بگیرید.

۵- از مشاوره تخصصی رشته پزشکی بهره بگیرید.

مشاوره و دریافت راهنمایی ها تخصصی از افرادی باتجربه که پیشتر در این راه گام نهاده اند، کمک خواهد کرد تا بهترین مسیر را انتخاب کنید و در راهی درست به سوی موفقیت پیش بروید. خدمات مشاوره تلفنی کنکور سراسری این فرصت را در اختیار شما قرار داده است تا در کمترین زمان ممکن بهترین اطلاعات را در زمینه رشته پزشکی کسب کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

مشاور سنتر
Logo
Enable registration in settings - general