راهنمای شبکه‌های اجتماعی برای مشاوران

اغلب به نظر می‌رسد مشاوران و مربیان پرمشغله زمان کمی برای انجام کارهای خود دارند. وقتی مشاوری از قرارهای مشاوره با مشتریان فارغ می‌شود، به جلسات آموزشی توجه می‌کند و سپس برای قرار بعدی به دفتر خود بازمی‌گردد، چگونه می‌تواند زمانی را برای ایجاد روابط جدید در شبکه‌های اجتماعی اختصاص دهد؟ همه ما هر روز با اطلاعات زیادی روبرو هستیم و وجود این همه شبکه اجتماعی، کار ما برای اینکه بدانیم از کجا و چگونه شروع کنیم، را مشکل می‌کند.

چرا هر مشاوری باید از شبکه‌های اجتماعی برای استراتژی رشد خود استفاده کنید؟

شبکه‌های اجتماعی یک روش در دسترس برای دستیابی به افراد جدید و تبدیل آنها به مشتریان احتمالی است. شما می‌توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید و تخصص و شخصیت خود را به مخاطبان جدید نشان دهید. از طریق شبکه‌های اجتماعی، مشاوران می‌توانند روابط بامعنا و جدید ساخته و آن را پرورش دهند که باعث تولید لید می‌شود. از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی مشاوران می‌توانند مشتریان بالقوه جدید را که قبلا نمی‌شناختند پیدا کنند (و یا آنها مشاوران را پیدا کنند) و شبکه حرفه‌ای خود را گسترش دهند.

همچنین شبکه های اجتماعی به شما اجازه می‌دهد تا ارتباط شخصی برقرار کنید. شما می‌توانید به صورت مستقیم با افرادی که نیاز به خدمات شما دارند، ارتباط برقرار کنید. شبکه‌های اجتماعی یک روش عالی برای بالا بردن ترافیک وبسایت شما و سردرآوردن از کار رقبایتان است!

در اینجا چندین تکنیک برای بهره بردن حداکثری از شبکه‌های اجتماعی برای مشاوران، جهت بالا بردن حضور آنلاین خود و در نهایت ایجاد روابط جدید که به ایجاد مشتریان منجر می‌شود، را لیست کرده‌ایم:

پیشنهادهایی برای فعالیت مشاوران در شبکه های اجتماعی

اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید در آن شرکت کنید. برای بسیاری از مشاوران و مربیان، لینکدین می‌تواند مهمترین کانال باشد. با انگیزه ی دنبال کردن ترندها و شبکه‌های اجتماعی جدید، که با نیازهای کسب‌وکار شما کاملاً همخوان نیستند مقابله کنید. مدیریت چندین کانال می‌تواند زمان زیادی ببرد، بنابراین روی محل‌هایی که بهترین نتیجه را برای شما دارد تمرکز کنید.

از بیوگرافی و گرافیک خوبی برای صفحه یا پروفایل خود استفاده کنید. تا می‌توانید از کلمات کلیدی زیاد در قسمت توضیحات مربوط به پروفایل خود استفاده کنید – این کار باعث می‌شود که مشتریان بالقوه در زمانیکه به دنبال خدماتی مانند خدمات شما می‌گردند، راحت‌تر شما را پیدا کنند. مطمئن شوید که همه قسمت‌های مربوط به پروفایل خود را پر کنید (هیچ قسمتی را خالی نگذارید) و یک روند یکسان را در پروفایل و پست‌های خود به کار برید.

ثبات کلید موفقیت است. استراتژی‌های مختلفی برای پست محتوا در شبکه های اجتماعی وجود دارد، اما مهمترین نکته ایجاد یک برنامه و دنبال کردن آن است. اگر صفحه کسب‌وکاری که به آن علاقه داشته‌اید هنگام نیمه شب یک فعالیت سراسیمه داشته باشد، در مورد آن چه فکر می‌کنید؟ شما را نمی‌دانم اما من به صورت ناخودآگاه فرض می‌کنم که آنها کسب‌وکار خوبی ندارند و معمولا در رقابت با رقبایشان بازنده اند. به صورت منظم پست کنید و تعداد آن به اندازه‌ای باشد که بتوانید مدیریت کنید. علاوه بر ارسال منظم، مطمئن شوید که با فالوورهای خود تا جایی که ممکن است در ارتباط باشید.

طبق عقاید خود رفتار کنید. مردم باشعور هستند و می‌توانند بفهمند که چه زمانی شما یک فرد تقلبی هستید. درباره باهوش دیده شدن، ارایه پاسخ به همه سوالات و یا گذراندن زمان برای نوشتن پست‌های خود نگران نباشید، به زبان خود صحبت کنید و مطالبی را ارسال کنید که برای شما مهم است.

به دنبال افراد حرفه‌ای بگردید که تفکر مشابه شما را دارند. گروه‌های لینکدین و گفتگوهای توییتری همگی منابعی عالی برای ایجاد ارتباطات جدید هستند. وارد یک بحث شوید! برای پست‌ها کامنت بگذارید، سؤال بپرسید و محتوایی که مرتبط می‌دانید را ارسال کنید. از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید: ۸۰٪ از زمان شما باید برای ارائه ارزش، ارتباط با دیگران و ساختن آگاهی باشد، در حالیکه ۲۰٪ باقیمانده باید به صورت مستقیم مربوط به کسب‌وکار شما شود.

شبکه های اجتماعی برای مشاوران

هر کسب‌وکاری رویکرد منحصربفرد خود را به شبکه‌های اجتماعی دارد. من بهترین نکاتم را برای کمک به شما گفتم. می‌دانم که شما پرمشغله هستید، به همین دلیل آنها را به شکل نکاتی نوشته‌ام تا با برنامه شما هماهنگ باشد و فرقی نمی‌کند که شما ۵ دقیقه زمان دارید یا ۱ ساعت. شما می‌توانید گزینه‌های مناسب خودتان را انتخاب کنید و از آنها استفاده کنید.

اگر شما ۵ دقیقه زمان دارید:

 • در هر کانالی یک یا دو فرد جدید پیدا کنید و آنها را فالو کنید.
 • پستی از یک متخصص در حوزه خود به اشتراک بگذارید (و در پست خود افراد را به بحث دعوت کنید.)
 • برای یک پست نظر بگذارید – شما می‌توانید دیدگاه خود را بگویید و یا تنها از فردی که آن را پست کرده تشکر کنید.
 • یک مقاله، تصویر و یا ویدئویی پست کنید که شامل لینکی به وبسایت شما باشد.
 • به هر کسی که با شما ارتباط برقرار می‌کند، پاسخ دهید.

اگر ۱۵ دقیقه زمان دارید:

 • برای پستی که به نظرتان جالب بوده است نظر بگذارید.
 • پنج فرد جدید در هر کانال پیدا کنید و آنها را فالو کنید و افرادی که اخیراً با شما ارتباط برقرار کرده‌اند را فالو کنید.
 • صندوق پیام ورودی خود را چک کنید و به هر کسی که با شما ارتباط برقرار کرده است پاسخ دهید.
 • از وبسایت‌های مورد علاقه خود بازدید کنید و لیستی از لینک‌هایی برای محتوای خود که می‌خواهید در آینده منتشر کنید، تهیه کنید.
 • چند پست پیش‌نویس بنویسید و یا به پست‌های پیش‌نویس‌تان سری بزنید و تکمیل کرده و منتشر کنید.

اگر شما ۳۰ دقیقه زمان دارید:

 • وارد بحث گروهی و یا گفتگوی آنلاین شوید. به پرسش‌هایی که در حوزه تخصص شماست پاسخ دهید، هنگامی‌که مطالب مرتبط هستند به وبسایت یا وبلاگ خود لینک دهید و از سؤال پرسیدن نترسید.
 • از افراد تأثیرگذاری که در حوزه کاری شما هستند (نویسندگان، سخنرانان، میزبانان پادکست، بلاگرها و غیره) و شما آنها را تحسین می‌کنید یک لیست تهیه کنید. آنها را پیدا کرده و در شبکه‌های اجتماعی با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • برای چندین پست برنامه‌ریزی کنید. ابزارهای رایگانی برای خودکار کردن فرایندها در شبکه های اجتماعی وجود دارد. زمان‌بندی پست‌ها به شما کمک می‌کند تا حتی هنگام مشغله زیاد، باثبات بمانید.

اگر یک ساعت زمان دارید:

 • همه گزینه‌های بالا را ترکیب کنید! با فالورها ارتباط بگیرید، افرادی را برای فالو کردن پیدا کنید، در بحث‌ها شرکت کنید، به افرادی که با شما ارتباط برقرار می‌کنند پاسخ دهید، مقاله و یا لینک جالبی از وبسایت خود را به اشتراک بگذارید.
 • لیست فالورهای خود را بررسی کنید و مخاطبانی که می‌توانند مشتریان بالقوه شما باشند را شناسایی کنید. شخصاً با آنها ارتباط برقرار کنید – این کار می‌تواند به سادگی ارسال یک پیام مستقیم به آنها و تشکر از آنها برای ارتباط گرفتن باشد، کمی درباره خود و خدمات خود بگویید و سپس راه را برای ارتباط بیشتر در آینده باز بگذارید.
 • پروفایل‌های خود در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که کلام شما ثبات دارد و جدیدترین نسخه از گرافیک و ویدئوها در دسترس است و توضیح شما از کسب‌وکارتان دقیق است.
 • به آمار خود در هر شبکه اجتماعی نگاه کنید. این به شما کمک می‌کند تا روندها را شناسایی کنید، و ببینید که آیا محتوای شما با مخاطبانتان هماهنگی دارد و بررسی کنید که آیا شما محتوای درستی را در زمان مناسب ارسال می‌کنید. آمار همچنین به شما کمک می‌کنند تا مشخص کنید که آیا یک پلتفرم برای شما و محتوای شما مناسب هست یا نه.
 • به یاد داشته باشید که هدف نهایی شما در شبکه‌های اجتماعی، بالا بردن آگاهی از برند، ایجاد ارتباط با لیدهای بالقوه و ایجاد ترافیک برای وبسایت شماست. این فرایند زمان‌بر است، بنابراین انتظار موفقیت یک روزه را نداشته باشید. این فعالیت‌ها به شما کمک می‌کند تا مشتریان خود را کسب کنید. روش‌هایی که از این مشتریان جدید برای فروش وجود دارد، بر اساس ذات فروش شما و فعالیت‌های بازاریابی شما متغیر است.

چه دوست داشته باشید و چه دوست نداشته باشید، شبکه‌های اجتماعی آمده‌اند که بمانند! امروزه مشتریان از کسب‌وکارها انتظار دارند که در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشند و دیده شوند. امیدوارم به خوبی بتوانید از تکنیک‌های بالا برای ایجاد پروفایل کارآمد خود در زمان‌هایی که دارید استفاده کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

مشاور سنتر
Logo
Enable registration in settings - general